Kursy

Kursy grupowe (maksymalna liczba kursantów – 3 osoby) prowadzone są na dwóch poziomach zaawansowania i w dwóch trybach – intensywnym i regularnym

Podstawy rysunku i malarstwa

Kurs przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają  rysować i malować. Obejmuje naukę  kompozycji,  konstruowania obiektów, mierzenia proporcji  oraz  nakładania waloru w rysunku i koloru w malarstwie.  Obejmuje także podstawową wiedzę na temat barw oraz stosowania narzędzi  malarskich i rysunkowych. Nauka będzie polegać na rysowaniu i malowaniu  z natury na bazie martwych natur. Cykl zajęć standardowo rozpoczyna  się i kończy na formatach A3 (format wymagany na egzaminach do liceów plastycznych)  ale możemy go modyfikować wedle postępów grupy i stopniowo pracować na  większych formatach aż do B1 (100 x 70 cm, format wymagany na egzaminach do szkół wyższych artystycznych i na architekturę).

Dla zaawansowanych

Kurs przeznaczony dla osób, które chcą podnieść swoje umiejętności malarskie i rysunkowe. Doskonalenie warsztatu zarówno w technikach malarskich jak i rysunkowych. Praca na formatach B1 (100 x 70 cm, format wymagany na egzaminach do szkół wyższych artystycznych i na architekturę), w  zależności od stopnia zaawansowania możemy rozpocząć pracę od formatu B2 (70×50 cm).

Nauka obejmuje pracę przede wszystkim na bazie martwych natur ale istnieje możliwość pracy z modelem (rysunek) o ile grupa wyrazi taką chęć i za dodatkową opłatą (wynagrodzenie dla modela).

Zajęcia indywidualne

Istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć indywidualnych, długość kursu, czas trwania i cena do uzgodnienia w zależności od potrzeb kursanta. W ramach zajęć indywidualnych Pracownia na Strychu oferuje:

  • naukę samodzielnego przygotowania krosien malarskich i podobrazia
  • naukę pracy w technice olejnej
  • naukę pracy w wybranym „stylu” malarskim
  • naukę malowania martwych natur w technice olejnej
  • naukę malowania pejzażu w technice olejnej
  • naukę malowania portretu w technice olejnej

Grupy maksymalnie 3 osobowe – ilość miejsc ograniczona.  Rezerwacja miejsca jest równoznaczna z wpłatą pierwszej raty na konto.